
- Kultūros paveldo objektai
Praeityje Antalieptėje gyveno gausi žydų bendruomenė, kurią šiandien mena senosios Antalieptės miestelio žydų kapinės su išlikusiais XIX a. pabaigos - XX a. pirmos pusės paminklais.

- Maldos namai
1746 m. mūrinę, vienanavę baroko stiliaus bažnyčią Antalieptėje savo lėšomis pradėjo statyti Balčių dvaro ponas Juozapas Antanas Berlič Strutinskis su žmona Rože Pliateryte. 1763 m. bažnyčia pašventinta Šv. Kryžiaus Atradimo titulu, tačiau iš tikrųjų didelės bažnyčios statyba buvo baigta tik po kelių dešimtmečių, pačioje XVIII a. pabaigoje.

- Kultūros paveldo objektai
Remiantis istoriniais šaltiniais yra žinoma, kad jau XVIII amžiuje Antalieptėje buvo medinis vandens malūnas. 1855 m. vasaknų dvaro savininko grafo Jono Tiškevičiaus pastangomis ankstesnio malūno vietoje buvo pastatytas dabartinis tašytų akmenų vandens malūno pastatas, išsiskiriantis romantizmui bei liaudies architektūrai būdingais elementais.

- Maldos namai
1794 metais Antazavėje grafienės Kunigundos Valavičiūtės-Pliaterienės (1760 – 1846) rūpesčiu buvo pastatyta medinė, vėlyvojo barokinio stiliaus bažnyčia, pašventinta Dievo Apvaizdos titulu. Varpinė ir vartai statyti 1889 m. Varpinė - trijų aukštų, į viršų siaurėjanti. Du apatiniai aukštai - akmens ir kalkių mūro, trečiasis aukštas - mūrinis su atviromis angomis. Šventoriaus vartai - akmens ir plytų mūro, barokinio stiliaus. Vartuose - trys ažūriniai metalo varteliai, padaryti nagingo kalvio.

- Dvarai ir dvarvietės
Antazavė – sena dvarvietė, menanti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. 1686 m. Antazavę ir Dusetas įsigijo Dinaburgo ir Livonijos seniūnas, grafas Jonas Andrius Pliateris. Nuo tada iki pat XIX a. vidurio ši dvarvietė priklausė žymiai Broel Pliaterių giminei.

- Kultūros paveldo objektai
Vytauto apygardos, Lokio rinktinės, Vyties kuopos partizanų dislokacijos ir mūšio vieta Antazavės šile. Mūšio vietoje atstatytos dvi žeminės, į kurias nukreipia kelio ženklas kelyje Antazavė – Dusetos.